Шкільний правильник / Student handbook

Вересень, 2017 рік

Правила учнів школи Українознавства Товариства «Рідна Школа»

І. Академічні вимоги

  1. До школи має право ходити учень, котрий розуміє українську мову, розмовляє нею і має бажання поглиблювати свої знання з української мови та культури. Оплата за навчання є другорядною вимогою. Рідна Школа завжди готова допомогти родинам, котрі мають матеріальні труднощі.  
  2. Учні повинні приходити до школи  підготовленими до навчання, мати з собою всі обов’язкові для навчання підручники, зошити, олівці, ручки, ґумки, тощо.
  3. Кожен учень Рідної Школи зобов’язаний обов’язково виконувати усі домашні завдання.
  4. У випадку відсутності, учень зобов’язаний виконати усі домашні завдання з кожного предмету та вчасно повернути їх учителю.
  5. Усі домашні завдання учні мають виконувати самостійно або з допомогою своїх батьків, проте строго забороняється списувати виконане завдання від інших учнів.
  6. Щоб успішно закінчити навчальний рік і перейти до наступного класу, учень мусить отримати хоча б «задовільно» із кожного предмету.
  7. Щоб успішно закінчити рік і перейти  до наступного класу, учні не можуть пропустити більше ніж 25% годин навчання.
  8. 8. Зареєструватись на навчання можна у будь-який клас, не вище дев’ятого класу. Учень буде навчатись у тому класі, який є наступним після  попередньо закінченого ним класу в іншій школі українознавства чи школах України.

ІІ. Шкільний рік

  1. Згідно вимог Шкільної Ради при УККА, шкільний рік складається із 32-ох днів навчання. Шкільний рік починається в першу суботу після американського Дня Праці (Labor Day) та закінчується в першу чи  другу суботу червня наступного календарного року.
  2. У шкільному календарі вказано основні свята, дати та вихідні дні школи впродовж цілого навчального року.
  3. Під час року, навчальні заняття можуть бути відміненими  у зв’язку з несприятливими  погодніми умовами, проблемами у приміщенні чи інших причин. В таких випадках, усіх батьків буде повідомлено електронною поштою, чи по телефону. Тому, старайтесь завжди  відвідати шкільну сторінку,  на якій заздалегідь буде поміщено повідомлення про зміни. Для отримання письмового повідомлення по телефону про відміну навчання у Рідній школі, ви мусите зареєструватись у телефонний спосіб. За довідками, звертайтесь до шкільного бюро.

ІІІ. Шкільний день

  1. Шкільний день у Рідній Школі триває з 9:15 години ранку до 1:15 години дня.
  2. Шкільне приміщення відкрите з 9:00 години ранку. Учителі не відповідають за дітей, які приходять до школи раніше.
  3. Ті учні, котрі спізнились,  повинні зареєструватись  в «Книзі спізнень та відвідувань» та отримати дозвіл зайти в клас. П’ять спізнень прирівнюється до одного пропущеного дня.
  4. Шкільний день поділений  на п’ять 45-хвилинних занять. Розпорядок занять: І- 9:15, ІІ- 10:00, ІІІ- 10:45, IV- 11:45 і  V- 12:30.
  5. Велика шкільна перерва є з 11:25 по 11:45 год. За цей час учні повинні з’їсти полуденок  чи з дозволу учителя погратись на шкільному майданчику.
  6. Учні, які з оправданих причин,  мусять швидше вийти з занять перед 1:15, повинні повідомити про це класного керівника та шкільне бюро  ще перед початком навчання. Батьки, які забирають дітей перед 1:15, обов’язково повинні  виписати дітей у «Книзі спізнень та відвідувань».  П’ять передчасних відходів з занять прирівнюється до одного пропущеного дня.
  7. Шкільний день у Рідній Школі розпочинається і закінчується молитвою.

IV. Безпека

  1. Про травми, тілесні ушкодження чи хворобу, які виникли під час навчання, необхідно негайно повідомити класному керівникові, директорові або черговим батькам.
  2. Якщо діти, під час шкільного дня приймають лікарство, батьки мусять повідомити про це директора.  Лікарство учня зберігатиметься у шкільному бюро.
  3. Під час навчального процесу, учням заборонено виходити із шкільного приміщення без дозволу вчителя.  Надвір можна виходити під час перерви і тільки з дозволу вчителя.
  4. Виходити поза межі шкільного майданчику чи шкільного приміщення,  навіть під час перерви,  учням строго заборонено.

У школі Українознавства суворо заборонено:

  1. Вживання наркотиків, алкогольних напоїв та тютюнових виробів
  2. Вживання зброї, а також речей, які нагадують зброю, чи можуть бути застосовані як зброя
  3. Незадовільна поведінка (бійки, образи і т.п.)
  4. Безпідставна, непояснена відсутність у класі чи школі
  5. Руйнування майна чи приміщення школи

Навіть одноразове недотримання вище зазначених вимог приведе до автоматичного звільнення учня зі школи. Школа Українознавства не визнає «вільних слухачів»  або «некласифікованих»  учнів.  Кожний учень зобов’язаний виконувати усі шкільні вимоги (правила для учнів, домашні завдання, іспити і т. д.).  Учні, які не виконують цих вимог, не будуть переведені до наступного класу.

V. Правила поведінки учнів та наслідки їх порушень

  1. Усі учні  Рідної Школи повинні шанувати авторитет школи.   До учителів, батьків та шкільних друзів треба звертатись з пошаною.
  2. Учні не мають права смітити у приміщенні чи руйнувати його. За руйнування шкільного майна учні та їхні батьки нестимуть матеріальне відшкодування.
  3. Учням строго заборонено рухати ті речі, які є власністю щоденної школи.  Учні не мають права заглядати чи рухати речі у вчительських столах чи в  партах учнів щоденної школи. Знищені учнем Школи Українознавства речі учня щоденної школи мусять бути відкупленими батьками учня, який нашкодив.
  4. Грати м’ячем у класних кімнатах чи коридорах, користуватись комп’ютерами щоденної школи строго заборонено.
  5. Вживання телефонів, чи будь-яких видів портативної електроніки під час занять строго заборонено. Учні, у яких є телефони, мусять на початку занять віддати їх класному керівникові на збереження, а  отримають їх в кінці шкільного дня.  
  6. Телефон учня буде конфісковано, якщо учень користуватиметься мобільним телефоном під час занять. Отримати телефон назад можуть тільки батьки учня.
  7. Під час навчального процесу кожен учень повинен зберігати поведінку, яка б не заважала навчанню інших школярів. При порушенні дисципліни в класі учень отримає письмове попередження.
  8. За порушення дисципліни і шкільних правил учня під час заняття чи перерви, учитель має право дати учневі усне попередження, письмове попередження, нижчу оцінку з поведінки у свідоцтві.
  9. Отримавши третє  письмове попередження, учень мусить пояснити причини своєї поведінки перед  « Комітетом дисципліни». Після четвертого письмового попередження, учень зобов’язаний в позашкільний час відбувати покарання з представником « Комітету дисципліни» й відпрацьовувати пропущений ним матеріал.
  10. За повторні порушення дисципліни, директор разом із рішенням педагогічних зборів, має право виключити учня зі школи.
  11. Всі учні школи повинні бути  охайно одягненими  й  так, щоб не викликати увагу, а створювати сприятливу до навчання атмосферу.